Fles, flacon en dop al over de 12.000 kilo

18 February 2019, 16:37 uur
Algemeen
mainImage

In Barendrecht is er in ruim een half jaar ruim 12.000 kilo afval ingezameld met de actie fles, flacon en dop. Circa 25% van de cliënten van de afvalverzamelaar doet mee aan de actie, daarom gaat Afval Loont door met het inzamelen van (plastic) fles, flacon en dop. Het lokale afvalverzamelingsbedrijf met verschillende vestigingen in Barendrecht betaalt € 0,20 per kg.

Op grote petflessen van dranken zit statiegeld. Deze worden teruggebracht naar de supermarkt. Op de andere plastic flessen en flacons zit geen statiegeld, waardoor deze flesjes vaak bij het restafval of als zwerfafval op straat belanden. Dat is zonde, want PET wordt – net als veel andere kunststoffen – gemaakt uit ruwe aardolie. Door fles, flacon en dop te recyclen, wordt op fossiele grondstoffen bespaard en vermindert de CO2 uitstoot.

Deze producten kunnen namelijk apart worden verwerkt voor de recycling. Daarom is Afval Loont met de actie “FLES, FLACON en DOP” gestart. Normaal krijgt men €0,13 per ingeleverde kg voor het PMD. Dit is (verpakkings)plastic, metalen en drankkartonnen. Nu krijgt de aanbieder € 0,20 per kg voor fles, flacon en dop. 

Afval Loont hoopt de komende maanden nog meer Barendrechters te verleiden om hun fles, flacon en dop voortaan op één van de drie adressen in te leveren. De medewerkers van Afval Loont hebben het liefst dat de flessen, flacons en doppen in doorzichtige zakken wordt aangeboden. En er mogen bijvoorbeeld geen flesjes met inhoud ingeleverd worden, doppen van spuiten of ander medisch afval tussen zitten. Dat laatste is heel belangrijk voor de medewerkers die de flessen, flacons en doppen verder verwerken.

De vestigingen van Afval Loont zijn te vinden aan Achterom 9, Voordijk 273 en Kruising Hudighaven-Van der Vormhaven in Barendrecht-Carnisselande.