Vrouwenpolder fase 5 met 125 woningen binnenkort in de verkoop

5 October 2023, 17:17 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad
René Sleeuwenhoek van Gebroeders Blokland en wethouder Lennart van der Linden.

In de Barendrechtse wijk Vrouwenpolder wordt binnenkort gestart met de bouw van de woningen in project ‘ROSA’, ofwel de vijfde fase. Op donderdag 5 oktober ondertekenden wethouder Lennart van der Linden en René Sleeuwenhoek, van de ontwikkelende bouwer Gebroeders Blokland, de overeenkomst voor de bouwgrond. Hiermee is officieel het startsein gegeven voor de toekomstige realisatie van 60 koopwoningen en 65 koopappartementen.

Voorrangspositie voor Barendrechters
Bijna 50% van deze woningen en appartementen valt binnen de betaalbare sector. Daarbij moet overigens al gedacht worden aan bedragen rond de 275.000 euro voor tweekamerappartementen voor starters en tussen de 375.000 en 400.000 voor de tussenwoningen (met een beukmaat 4.20 meter breed en 9.00 meter diep) en de driekamerappartementen. Er wordt ook voor het hogere segment gebouwd. Er komen bijvoorbeeld ook twee-onder-eenkapwoningen en penthouses.

Volgens verkopend makelaar Maarten Smit, van Delta Makelaars in Barendrecht, zijn de koopprijzen nog niet definitief. De woningen zullen aan het eind van het jaar in de verkoop gaan. Als de belangstelling groot genoeg is dan zal midden 2024 met de bouw worden gestart. Blokland hoopt het project van 125 woningen in één keer te kunnen bouwen.

Daarnaast heeft de gemeente ook in dit bouwproject met Gebroeders Blokland afgesproken dat Barendrechters een voorrangpositie krijgen. “We vinden het erg belangrijk dat er voldoende woningen zijn voor onze Barendrechtse inwoners. Bij de verkoop van deze woningen krijgen Barendrechters dan ook een voorrangspositie,” geeft wethouder Lennart van der Linden aan.

Vrouwenpolder fase 5 wordt ROSA
Het nieuwbouwproject krijgt de naam ROSA. De wijk is een vervolg op de reeds gerealiseerde projecten Roos en Roos 2.0, welke ook door Gebroeders Blokland zijn ontwikkeld en gerealiseerd. De verkoop van de eerste woningen start in december en als dit voorspoedig verloopt kan de rest snel volgen. Geinteresseerden kunnen zich aanmelden op de website www.rosabarendrecht.nl.

Vrouwenpolder fases 4 en 6
In Vrouwenpolder komen op drie locaties woningen in verschillende fases. De bouw van Vrouwenpolder fase 6 is in volle gang. In dit nieuwe appartementencomplex worden 25 duurzame koopappartementen gebouwd. De verkoop is al gestart en er zijn nog enkele appartementen beschikbaar. Voor Vrouwenpolder fase 4 is recent een openbaar verkooptraject doorlopen, waaruit Dura Vermeer is geselecteerd. Het plan is dat op fase 4 125 woningen komen, waarvan 1/3 deel sociale huurwoningen, 1/3 deel betaalbare koopwoningen en 1/3 deel duurdere koopwoningen. De plannen en de voorlopige planning worden later bekend gemaakt. Meer over deze projecten is te vinden op www.barendrecht.nl/vrouwenpolder.