Op het afvalaanbiedstation in Barendrecht zijn bij de perrons nieuwe borden geplaatst. Naast de naam van het soort afval, heeft elk bordje nu ook een pictogram en andere kleur. Zo zien inwoners nog beter wat er in de container hoort en wordt het scheiden van afval makkelijker.
Afvalscheiding simpeler maken
“Het is belangrijk dat we het onze inwoners zo makkelijk mogelijk maken om hun afval te scheiden”, vertelt wethouder Dirk Vermaat. “Naast de introductie van een mobiel afvalaanbiedstation, denken we dat deze nieuwe borden op het afvalaanbiedstation ook zorgen voor een betere afvalscheiding. Op deze manier kunnen we zoveel mogelijk materialen opnieuw gebruiken en dragen we allemaal ons steentje bij aan een schone leefomgeving en beter milieu”.
Snellere afhandeling
Bijna alles wat inwoners naar het afvalaanbiedstation brengen, kunnen zij gescheiden aanleveren. “Op het station aan de Londen 15 kun je circa 28 verschillende soorten afval gescheiden inleveren”, legt meewerkend voorman Bert Krijgsman uit. “Wij zorgen ervoor dat de materialen naar verwerkingsbedrijven gaan voor hergebruik. Doordat de nieuwe borden meer duidelijkheid brengen voor bezoekers, kunnen wij de bezoeken soepeler en sneller afhandelen. Inwoners kunnen de plattegrond van het afvalaanbiedstation voor vertrek op www.bar-afvalbeheer.nl bekijken om nog beter voorbereid te zijn.”