De eerste competitiewedstrijd tegen Pernix eindigde in een 31-20 nederlaag. Dus Vitesse was zaterdag gewaarschuwd voor de gasten uit Leiden. Dit resulteerde in een vroege voorsprong voor de Barendrechters en dankzij het verdedigende werk kon de ploeg verder uitlopen. Slechts 6 keer zou de uitploeg voor rust weten te scoren.
Gesteund door het thuispubliek, leverde Vitesse de juiste energie en vergrootte de marge. Maar, zoals wel vaker dit seizoen, zat rustig achteroverleunen voor de fans er niet in. Gezien de drukte zat rustig zitten er al niet meer in, maar verder konden de supporters naar het puntje van de tribune schuiven. Veel opeenvolgende dode spelmomenten zorgden ervoor dat de ploeg van Niels Molendijk en Ronald Berrevoets de ruime voorsprong, passend voor deze week, als sneeuw voor de zon zag verdwijnen.
De Barendrechtse korfbalploeg rechtte echter de rug, raakte niet in paniek en nam weer de leiding. Na een spannende slotfase stond er een 21-19 eindstand op het scorebord, waardoor het eerste nu over Pernix heen gaat en 3 ploegen onder zich weet te houden.
Aan Vitesse de schone taak om volgende week door te pakken tegen Rohda.