Het inbrekersgilde blijkt in de nacht van zaterdag op zondag in Barendrecht overuren te hebben gemaakt, want niet alleen bij Spruit eten en drinken in Het Kruispunt is rond 06.00 uur ingebroken. Drie kwartier later, rond 06.45 uur, bezochten ongenode gasten eetcafé Diggels in de Dorpsstraat. Dit deden zij door een ruit in de deur van de keuken in te gooien.
Bij Diggels is er apparatuur gestolen, zijn er vernielingen aangericht en zijn sleutelbossen ontvreemd. Eigenaar Marcel Hakemulder heeft al zijn sloten moeten vervangen. Bij Spruit van Dennis Boom werden iets eerder kassa's vernield, schermen kapot gemaakt en deden de inbrekers zich te goed aan de taarten. Het is nog niet bekend of het hier om dezelfde inbrekers gaat.
De politie was in het Kruispunt om de inbraak aldaar te onderzoeken toen de melding binnenkwam van hetzelfde delict bij Diggels. Beide horecaondernemers zijn erg geschrokken.