Het bestuur van BVV Barendrecht heeft een brief van de gemeente ontvangen met de mededeling dat er naar aanleiding van een onderzoek naar de bouwkundige staat van de vloeren onder de kantine en de kleedkamers op sportpark De Bongerd maatregelen genomen worden. De resultaten zijn dermate verontrustend dat de gemeente Barendrecht stappen aankondigt; zo mogen er nog maar 195 mensen tegelijkertijd in de kantine aanwezig zijn en is de maximale bezetting van een kleedlokaal 15 personen.
Een enorme tegenslag voor de BVV Barendrecht. De voetbalclub viert in 2026 het honderdjarig bestaan en heeft in de komende maanden verschillende jubileumactiviteiten op de agenda staan. De club had in het jubileumjaar graag bekend willen maken dat de nieuwbouw van het clubgebouw en de kleedkamers van circa 8,5 miljoen euro door zou gaan, maar door het uitblijven van de BSO-subsidie (van VWS) en het gebrek aan eigen middelen is de financiering nog lang niet rond. Er is nog een gat van 1,6 miljoen euro en de gemeente is niet bereid om meer te doen dan een subsidie van 2,83 miljoen en een garantstelling voor een hypotheek van maximaal 3,75 miljoen euro.
Het bestuur van BVV Barendrecht was al op de hoogte van de slechte staat van de vloeren in het vijftig jaar oude gebouw en heeft maatregelen genomen door stempels te plaatsen, waarmee de vloer tijdelijk wordt verstevigd. Volgens bouwadviesbureau Van der Ven is dat niet voldoende. Uit het technisch onderzoek blijkt dat er spoedmaatregelen nodig zijn. De draagkracht van de constructie is op basis van deze controles niet langer te garanderen.
Daarom heeft de gemeente de volgende maatregelen richting de BVV Barendrecht genomen:
Maximale bezetting kantine: maximaal 195 personen
Maximale bezetting kleedruimtes: maximaal 15 personen per ruimte.
Onderstempeling handhaven: maandelijkse controle en zo nodig aandraaien.
Optioneel onderhoud wapeningsstaal: roest verwijderen en behandelen.
Het college heeft op 10 december 2025 een brief gestuurd aan het bestuur van BW Barendrecht waarin: de bevindingen van de inspecties en het advies van Van der Ven zijn toegelicht; de hierboven genoemde maatregelen zijn opgenomen; de vereniging is verzocht binnen twee weken schriftelijk aan te geven hoe zij deze maatregelen zal uitvoeren; is aangegeven dat het college vooralsnog geen herstelsanctie oplegt, maar dit kan doen indien geen tijdige maatregelen worden getroffen.
In de brief van het college is tevens aangegeven dat de huidige situatie de urgentie van mogelijke nieuwbouw vergroot. Het college ziet op dit moment af van een herstelsanctie, maar behoudt de mogelijkheid om dit alsnog op te leggen als de voetbalvereniging geen tijdige maatregelen treft.
Voorzitter Frank van Beuningen van BVV Barendrecht kon donderdagochtend niet inhoudelijk op de mededeling reageren, omdat hij de brief van de gemeente nog niet had gelezen. Wel kondigde hij aan dat de voetbalclub de zaak uiterst serieus neemt en zo snel mogelijk met een reactie zal komen naar de gemeente. Komende zaterdag is er voor de laatste keer dit jaar een volledig competitieprogramma, maar het eerste elftal van Barendrecht speelt op die dag uit bij Excelsior Maassluis en daardoor zal de maximale bezetting van 195 personen in de kantine waarschijnlijk nog niet tot heel grote problemen leiden.