Bewoners Havenhoofd hebben overlast van veel bezorgscooterverkeer

17 August 2022, 14:58 uur
Lokaal
mainImage
denhaag.groenlinks.nl

De overlast van hangjongeren op het Havenhoofd in Barendrecht is verminderd, maar de bewoners ervaren nog wel overlast van veel scooterverkeer. Deze overlast heeft een relatie met de vele afhaal- en bezorgrestaurants op en rondom het plein van het Havenhoofd en omvat de snelheid van de (bezorg)scooters en motoren op het plein, trottoir en fietspad, het geluid van deze scooters en motoren en de wijze waarop de maaltijdbezorgers parkeren. De geplande komst van een nieuw filiaal van Domino’s pizza’s bij het Havenhoofd, zal deze overlastmogelijk nog verergeren.

Daarnaast hebben de bewoners bij onze fractie hun zorgen geuit over de plannen rondom de herinrichting van het Havenhoofd. Hoewel de bewoners eind juni door de gemeente per brief zijn gevraagd om een schriftelijke reactie te sturen over de plannen, willen de bewoners ook graag ‘aan tafel’ zitten. En op deze wijze hun wensen en bedenkingen kenbaar maken. De EVB heeft omtrent deze zaken de volgende schriftelijke vragen aan het college gesteld:

Overlast maaltijdbezorgers
In navolging van onze schriftelijke vragen van 3 augustus jongstleden, bent u ervan op de hoogte dat er ook overlast door (bezorg)scooters en motoren ervaren wordt rondom het Havenhoofd? Kunt u aangeven hoe vaak er de afgelopen tijd gesprekken zijn geweest met ondernemers met (bezorg-)restaurants rond het Havenhoofd? En is ook gesproken over het voorkomen van overlast van bezorgscooters?

Herinrichting Havenhoofd
Deelt u onze mening dat het wenselijk is dat er naast de mogelijkheid om een mail naar de gemeente te sturen over de plannen rondom de herinrichting van het Havenhoofd, ook echt gesproken wordt met de bewoners? Zo ja, wanneer vindt dit overleg plaats? Zo nee, waarom niet? Kunt u een overzicht geven wat de stemverhouding is van de bewoners rondom het Havenhoofd ten aanzien van de drie voorgelegde scenario’s?
Kunt u een (geanonimiseerd) overzicht van alle inspraakreacties van bewoners rondom het Havenhoofd over de voorgestelde plannen naar de raad sturen? En daarbij de wensen/opties die in het toelichtingenveld van de enquête zijn benoemd? Met name de mogelijkheid tot onderhoud en glasbewassing van woningen aan het Havenhoofd is door diverse bewoners aangekaart.
In hoeverre zijn de wenselijkheid van (nieuwe) afhaal/bezorgrestaurants met het oog op overlast van bezorgscooters een bespreekpunt? Bent u bereid om bij de herinrichting van het Havenhoofd verkeerskundige dan wel ruimtelijke maatregelen te nemen om overlast van scooters en motoren in de toekomst tegen te gaan?
De verlichting op het Havenhoofd is al maandenlang defect. Ondanks dat dit probleem al lang bekend is bij de gemeente, is het probleem nog niet opgelost. Kunt u aangeven wanneer de verlichting op het Havenhoofd weer functioneert? En waarom dit zo lang duurt?