Zonnepanelen voor huurders Patrimonium

30 May 2019, 10:34 uur
Algemeen
mainImage
Patrimonium Barendrecht
Peter Manders (links), directeur-bestuurder bij Patrimonium Barendrecht en Roland van der Klauw (rechts), directeur Stichting Wocozon, ondertekenen de contracten.

Patrimonium Barendrecht gaat eengezinswoningen en appartementcomplexen die daarvoor geschikt zijn, voorzien van zonnepanelen. Hierdoor kunnen ook huurders profiteren van zelfopgewekte, goedkope stroom van eigen dak. Om deze ambitie te realiseren werkt Patrimonium Barendrecht samen met Wocozon: een stichting zonder winstoogmerk opgericht om huurders van woningcorporaties te laten profiteren van zonnestroom. Onlangs ondertekenden Patrimonium Barendrecht en Wocozon hiervoor de contracten. In juni ontvangen de eerste huurders van de wijk Smitshoek een aanbieding.

Patrimonium Barendrecht en Wocozon bieden bewoners van sociale huurwoningen de kans om via hun woningcorporatie te profiteren van goedkope zonnestroom, zonder dat de bewoner of de woningcorporatie hoeft te investeren. De huurders betalen slechts € 1 per paneel per maand waardoor ze circa 70 procent minder stroomkosten aan hun energiebedrijf gaan betalen. Het verlagen van de stroomrekening is het uitgangpunt en daarom is stroom van eigen dak gegarandeerd altijd goedkoper dan stroom van het net.

Bewoners betalen geen aanschafkosten voor de zonnepanelen maar betalen een maandelijkse bijdrage voor het gebruik van de panelen. Op elk dak komt het maximaal mogelijk aantal panelen, ongeacht het verbruik. Door de lage bijdrage levert zelfs overproductie geld op.

Per wijk worden een of meerdere informatieavonden georganiseerd. Bewoners ontvangen hiervoor een persoonlijke uitnodiging. Als eerste komen de huurders in Smitshoek aan de beurt. De eerste informatieavond staat gepland in juni.