De Barendrechtse Voedselbank is dringend op zoek naar een grotere ruimte om de activiteiten voort te kunnen zetten. De Voedselbank helpt nu zo'n 250 Barendrechters aan een Voedselpakket, ongeveer een verdubbeling van het aantal klanten toen het huidige pand in gebruik genomen werd. Als er niet snel een oplossing komt, dreigt de organisatie haar activiteiten in Barendrecht te moeten staken.
Op de Bachlaan worden alle pakketten gemaakt en het grootste deel ook uitgegeven. Het andere uitdeelpunt is in Carnisse Haven. ''We barsten uit onze voegen, qua voorraad en de hoeveelheid mensen die gebruik maken van de voedselbank kunnen we niet meer op verantwoorde wijze bevoorraden. Op lange termijn zal worden gezocht naar een ruimte in het nieuwe, nog te bouwen grondstoffen-verwerkingsgebouw op het Londen, maar zo lang kunnen we niet wachten'', aldus Ingrid Filius, bestuurslid bij de Voedselbank Barendrecht. Zij luidt nu de noodklok bij de gemeenteraad en het college van b en w en hoopt op spoedige hulp.
''We zien een mogelijkheid om aan de achterkant van het gebouw een portecabin aan te sluiten en daarvoor moet een tussenmuur hetzij geheel hetzij ten dele eruit. Uiteraard ook bij de portecabin zal er een zijmuur uitmoeten en dan het geheel waterdicht bevestigen aan het bestaande dak.'' Met hulp van maatschappelijke partners als de Barendrechtse Uitdaging en stichting Present moet dit gerealiseerd worden. Raadsleden en stadsbestuur zijn uitgenodigd om op vrijdagmorgen, tijdens het inpakken in een 'mierenhoop'.
''Als we zo doorgaan zijn we gedwongen te stoppen. Het gevolg van stoppen zal dan betekenen voor de Barendrechtse samenleving dat er vele bedelaars op straat te zien zullen zijn en velen ook dakloos rond zullen zwerven. Wilt u, als raad, dit echt laten gebeuren?'', vraagt Filius, die op korte termijn op hulp hoopt.
Noodklok: Voedselbank zoekt meer ruimte
4 July 2019, 16:43 uur
Algemeen