EVB: vragen over winst bij zorginstellingen

30 May 2019, 10:47 uur
Algemeen
mainImage

Ondanks de lage tarieven maken veel zorginstellingen in Nedernland toch grote winsten. Voor de EVB, de grootste politieke partij in Barendrecht, reden om vragen te stellen aan het college van B en W of de Barendrechtse zorginstellingen of zij leveren wat er geïndiceerd en gedeclareerd wordt. De tekorten in het domein WMO zijn aanleiding voor het stellen van deze vragen. Namens de fractiee van Echt voor Barendrecht stelt Els Schaap de volgende 3 vragen:

Is er onderzoek gedaan naar ac eve zorginstellingen binnen Barendrecht, die ondanks de lage vergoeding voor huishoudelijke hulp toch grote winsten boeken? Zo ja, kunt u dat onderzoek met ons delen. Zo niet, op welke termijn denkt u dit te gaan onderzoeken?

Is het u bekend of geïndiceerde en gedeclareerde huishoudelijke hulp daadwerkelijk verleend wordt? Denk hierbij aan feestdagen, vakan es i.v.m. personeelsgebrek of omdat cliënten op vakan e zijn en er op die dagen niet de geplande hulp verleend wordt. Zo niet, waarom niet? Op welke termijn denkt u dit te gaan onderzoeken?

Is huishoudelijke hulp jdens vakan eperiodes wél gegarandeerd? Zo niet, waarom niet?

Ingezonden door de EVB