Barendrecht komt zaterdag in eigen huis in actie in de Tweede Divisie. De rood/witten moeten dan tegen Kozakken Boys proberen het tij te keren om de degradatiezorgen niet verder toe te laten nemen.
De Bongerdbewoners zitten na de nederlaag bij Scheveningen in serieuze degradatiezorgen en staan op de zestiende plaats, die aan het einde van het seizoen nacompetitievoetbal zou betekenen. Onder leiding van trainer Jack van den Berg won Barendrecht de eerste wedstrijd na de winterstop nog wel van Jong Almere City, maar daarna volgden nederlagen tegen Spakenburg, Kon. HFC, De Treffers en Scheveningen. De oefenmeester mist nog altijd diverse sterkhouders vanwege blessures, al maakte verdediger Max van Dijk zaterdag wel zijn rentree voor de rood/witten. Zaterdag is ook Elson Rosario de Almeida weer van de partij; de vleugelverdediger moest de ontmoeting met Scheveningen missen wegens ziekte. Emilio Samsey mist nog wel de ontmoeting met Kozakken Boys, want de back zit zijn laatste wedstrijd schorsing uit.
Kozakken Boys is met name na de winterstop op stoom geraakt. De vice-kampioen van vorig jaar, die toen alleen Katwijk boven zich moest dulden, kende een teleurstellende eerste seizoenshelft. Trainer Jasper de Muijnck werd in het najaar het slachtoffer en onder leiding van oud-prof Michel Langerak hebben de Werkendammers na de onderbreking de weg naar boven weer gevonden. De laatste vijf duels is Kozakken Boys ongeslagen, waardoor de ploeg zich nu in de middenmoot bevindt en de subtop weer in zicht heeft.
De wedstrijd op De Bongerd is zaterdag in ieder geval bijzonder voor twee spelers. Bij Barendrecht staat sinds de winterstop Irvingly van Eijma in de voorhoede. De aanvaller kwam in de eerste seizoenshelft nog uit voor Kozakken Boys. Tim Eekman is aan de zijde van de Kozakken een opvallende naam; de verdediger vertrok afgelopen zomer van Barendrecht naar Werkendam, maar keert komende zomer juist weer terug naar sportpark De Bongerd.
De wedstrijd tussen Barendrecht en Kozakken Boys begint zaterdag om 14.30 uur.