Er zijn in Barendrecht volgens wethouder Tanja de Jonge goede resultaten bereikt sinds de vaststelling van de Cultuurnota 2017-2022 ‘Doe mee met cultuur!’ in 2017. Zo is er meer cultuur in het onderwijs. Ook is de businesscase ‘Het Kruispunt’ gerealiseerd en de bibliotheek in Carnisselande, ’t Plein, op toekomstbestendige wijze vernieuwd. Verder zetten de cultuurpartners stappen in cultureel ondernemerschap, ondanks de lastige tijd van de coronacrisis.
Dit komt naar voren in de tussenevaluatie die het college onlangs heeft vastgesteld. “Met onze cultuurpartners en maatschappelijke partners als KijkopWelzijn en de Wmo-raad stellen wij vast dat wij goed op weg zijn en de huidige koers de komende jaren wordt doorgezet. Wij richten ons op cultuur-educatie (onder schooltijd) en cultuur-participatie (na schooltijd) voor bijzon-dere doelgroepen zoals kwetsbare jongeren, minima en eenzame ouderen,” aldus wethouder Tanja de Jonge.
Bijna alle speerpunten in de Cultuurnota zijn behaald. Alleen voor ‘vraaggericht werken’ en ‘innovatief werken’ ligt nog een uitdaging. De Jonge: “Het college stelt daarom in aanloop naar de Voorjaarsnota 2022 aan de gemeenteraad voor om hiervoor een subsidieregeling op te zetten. Met dat budget kunnen onze cultuurpartners met maatschappelijke partners deze laatste twee uitdagingen goed oppakken.”