De uitbreiding van het Inge de Bruijn Zwembad in Barendrecht gaat naar verwachting eind november van start. Woensdag is samen met vertegenwoordigers van de betrokken aannemers symbolisch het startschot gegeven voor de uitvoeringsfase.
Het zwembad krijgt een extra bad van 25 bij 10 meter. Het gaat om een zogenoemd semi-open bad, waarmee een buitenbeleving wordt gecreëerd. De uitbreiding moet onder meer meer ruimte bieden voor zwemlessen, trainingen van verenigingen en recreatief zwemmen. Ook wordt het buitenterrein aangepakt. Daar komen onder meer een waterspraypark en nieuwe speelvoorzieningen. Daarnaast worden de glijbanen vernieuwd en uitgebreid.
De uitbreiding liep eerder vertraging op. De gemeenteraad stelde in juni een aanvullend investeringsbudget van 1 miljoen euro beschikbaar om het project door te kunnen laten gaan. Een deel van de investeringen, ruim 3,4 miljoen euro, is inmiddels doorgeschoven naar 2027.
Barendrecht wil met de uitbreiding ook het tekort aan zwemwater verminderen. Vooral zwemlessen en verenigingen moeten profiteren van de extra capaciteit. Het bestaande zwembad beschikt onder meer over een wedstrijdbad en een doelgroepenbad.