Op 25 september 2021 opent ’t Plein officieel zijn deuren. In dit gerenoveerde gebouw huizen de Wijkteams, de Veiligheidspost en de Bibliotheek AanZet. Aanvankelijk zou deze opening groots gevierd worden op het Middeldijkerplein. Tevens zou de opening van deze locatie verbonden worden aan twee geplande evenementen op dezelfde locatie, namelijk de jaarlijkse Burendag en de opening van de nieuw aangelegde buitenruimte op het plein. Helaas zijn we door de coronamaatregelen genoodzaakt om dit evenement te verplaatsen. ''Het bleek niet mogelijk om de dag te verzorgen in de samenstelling die wij voor ogen hadden en ook het open karakter met vrije inloop kon niet gerealiseerd worden'', aldus de partners in 't Plein.
Dit besluit is naar advies van en in goede samenspraak met gemeente Barendrecht genomen. ’t Plein zal op 25 september op een kleinschalige doch feestelijke manier geopend worden met een open huis. De officiële opening geschiedt door burgemeester Jan van Belzen. De afronding van zijn taken als burgemeester valt dan ook samen met de nieuwe start van ’t Plein, waar hij zich enorm voor heeft ingezet. Vervolgens is iedereen welkom voor een rondleiding door het prachtig vernieuwde gebouw. Bezoekers krijgen informatie over wat ’t Plein behelst, voor welke hulpvragen zij er terecht kunnen en welke mooie programmering er op de planning staat het komend najaar
In het voorjaar van 2022 vindt de grote festiviteit alsnog plaats op het plein. We hopen veel enthousiaste Barendrechters te mogen ontvangen!