Spoorblokkade bij Barendrecht voorbij, acht mensen opgepakt

16 May 2026, 19:59 uur
Lokaal
mainImage
ANP

De politie heeft zaterdag een einde gemaakt aan de blokkade van een goederenspoorlijn bij Barendrecht in het havengebied van Rotterdam. Het spoor is inmiddels weer vrijgegeven.

Volgens een politiewoordvoerder waren zo'n zeventien aanhangers van de groep Geef Tegengas op de spoorlijn gaan zitten. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. De groep demonstreert tegen wat zij noemt "de doorvoer van vervuilende spullen en de medeplichtigheid van de haven in mensenrechtenschendingen".

Acht demonstranten zijn zaterdag aangehouden omdat ze zich aan het spoor hadden vastgeketend. De anderen zijn met een bus naar een andere locatie gebracht.

Een andere groep, Kappen met Kolen, wil zondag het spoor bij het Ertsoverslagbedrijf Europoort in de Rotterdamse Dintelhaven "onklaar maken" door stenen onder de rails en dwarsliggers vandaan te halen. Ze spreken van een "ecotage-ceremonie", kort voor ecologische sabotage.

De vereniging van bedrijven in de Rotterdamse haven, Deltalinqs, wil dat de politiek iets doet tegen de blokkades. "Op een gewone spoorlijn met reizigers die zes dagen in de knel zouden komen, zou dit al lang zijn opgelost in Nederland", stelt de organisatie. Die wijst op gevaren van de manier van demonstreren, zoals de kans dat een demonstrant wordt geëlektrocuteerd of wordt aangereden door een trein. "Het is levensgevaarlijk van die lui om zomaar het spoor op te gaan. Ook zien we sabotage en schade aan het spoor, wat de zaak nog gevaarlijker maakt", aldus Deltalinqs.
 

 


Door: ANP