Een prachtige prestatie van TVB’er Remco van Loenen. Na een sterk toernooi seizoen heeft hij zondag 6 september de PassaTennis Masters Zuid Holland 2026 gewonnen in de HE8. En dat is een titel die extra glans heeft. De PassaTennis Masters vormen namelijk de feestelijke afsluiting van het PassaTennis Circuit bij Thor de Bataaf in Den Haag. Gedurende het seizoen verdienen spelers punten door wedstrijden te spelen tijdens open toernooien. Alleen de spelers die gedurende het seizoen de beste prestaties hebben geleverd en hoog genoeg op de regionale ranglijst eindigen, worden uitgenodigd voor de Masters. Per categorie mogen uiteindelijk slechts acht spelers per regio deelnemen.
Sterk toernooi seizoen
Dat Van Loenen zich plaatste voor de Masters kwam niet uit de lucht vallen. De Barendrechter kende een uitstekend toernooi seizoen. Dit jaar bereikte hij maar liefst vijf finales. Hij stond in de finale van het Dash’35 TSS Hypotheken Open Toernooi, het HSP Open en het Van Gent Open Toernooi Ter Steeghe. Bij het LTC Maasdam Open pakte hij vervolgens de titel in de HE7. Zijn goede resultaten leverden hem voldoende punten op om zich te plaatsen voor de PassaTennis Masters Zuid Holland, het eindtoernooi voor de beste spelers uit de regio. De Masters werden dit jaar op 5 en 6 september gespeeld.
Opnieuw de sterkste
Tijdens de Masters kwam Remco uit in de HE8. In de poule won hij van Thijs van der Lans en Stephen van Gilst. Tegen Bert Tijmensen verloor hij een spannende partij, maar zijn resultaten waren voldoende voor een plaats in de finale. Daarin nam Van Loenen het op tegen Devin de Heij. Met een overtuigende 6 1, 7 5 overwinning stelde hij de titel veilig.
Daarmee mag Remco zich winnaar van de PassaTennis Masters Zuid Holland 2026 in de HE8 noemen. Een prachtige bekroning van een seizoen waarin hij vijf finales bereikte en twee titels pakte.