Schrijver Raoul de Jong komt op donderdagavond 20 november naar het Kruispunt voor een interview over onder meer zijn boek Jaguarman (2020) waarin hij zijn zoektocht naar zijn voorvaderen in Suriname beschrijft. Met dit bezoek sluiten we aan bij de landelijke campagne Heel Nederland Leest die dit jaar Suriname als thema heeft.
Over Raoul de Jong
Raoul de Jong schreef voor Vrij Nederland, Het Parool en NRC Handelsblad en publiceerde acht boeken. Zijn boek Jaguarman (2020) werd genomineerd voor tal van literaire prijzen. In 2022 ontving hij de Anna Blaman Prijs voor zijn hele oeuvre. In 2023 schreef Raoul de Jong het Boekenweekessay Boto Banja.
Jaguarman
Op zijn 28ste ontmoet Raoul de Jong voor het eerst zijn Surinaamse vader. Die vertelt hem dat een van hun voorouders een medicijnman was; een jaguarman. Zijn krachten werden doorgegeven van vader op zoon. Raouls vader wil niets met deze krachten te maken hebben, maar Raoul besluit zelf op onderzoek te gaan.
In Suriname spreekt hij met archeologen, dansleraren en wintipriesters en maakt hij kennis met Surinaamse schrijvers, denkers en verzetshelden zoals Anton de Kom, Papa Koenders en Bram Behr. Hun stemmen werden tot nu toe vaak doodgezwegen en vergeten. Waarom was dat? En welke wijsheid ging zo verloren?
Donderdag 20 november 20:00 - 22:00
Bibliotheek het Kruispunt
Middenbaan 111, Barendrecht
Toegang € 4,- voor bibliotheekleden en € 5,- voor niet-leden
Aanmelden via bibliotheekaanzet.nl of aan de balie van de bibliotheek.
Heel Nederland Leest
Een goed boek brengt gesprekken op gang en verbindt lezers met elkaar. In november leest heel Nederland daarom één boek. Lezers krijgen dit boek cadeau van de bibliotheek, het centrum voor ontmoeting en gesprek. Dit jaar is dat Onder de paramariboom van Johan Fretz. Dit boek is gekozen, omdat het op 25 november 2025 precies 50 jaar geleden is dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. De boeken zijn vanaf 1 november gratis af te halen in zowel bibliotheek Het Kruispunt als bibliotheek Carnisselande.