De gemeenteraad van Barendrecht heeft dinsdagavond onder voorwaarden ingestemd met het beschikbaar stellen van een investeringssubsidie van € 2,83 miljoen voor het nieuwbouwplan van BVV Barendrecht. Daarnaast staat de gemeente ook garant voor een hypothecaire lening van de BVV Barendrecht voor een bedrag van 3,75 miljoen die de voetbalclub binnen veertig jaar moet aflossen, Tegelijkertijd ontving de vereniging maandagmiddag het bericht dat de BOSA-aanvraag a 1,61 miljoen bij het Rijk is afgewezen. Daardoor is er geen sluitende businesscase voor het nieuwe clubgebouw van ruim 8,5 miljoen euro en dat is wel een voorwaarde van wethouder Margo Stolk.
BVV Barendrecht is blij dat de gemeenteraad dinsdagavond in meerderheid (behalve SGP/ChristenUnie, VVD, D66, PvdA en Barendrechts Belang) instemde met de investeringssubsidie om de nieuwbouwplannen van de club mogelijk te maken. “We zijn opgetogen dat er een breed draagvlak (21 voor en 7 tegen) is voor nieuwbouw van onze accommodatie, die na een gebruiksduur van bijna 50 jaar versleten is. De subsidie die de gemeente nu voor ons vrijmaakt is een enorme steun voor onze plannen. Dat de gemeenteraad bereid is om dit forse bedrag te reserveren, bevestigt nog maar eens de grote maatschappelijke functie die onze vereniging heeft in de Barendrechtse gemeenschap”, reageert voorzitter Frank van Beuningen van BVV Barendrecht.
Flinke teleurstelling
Daar staat tegenover dat de BOSA-aanvraag deze week werd afgewezen. Deze rijkssubsidie voor verduurzaming van sportaccommodaties is een belangrijk onderdeel in het financieringsplaatje van de nieuwbouw van BVV Barendrecht. De afwijzing is voor Van Beuningen dan ook een flinke teleurstelling. “Na maanden van onzekerheid over deze subsidie is dit de slechtst mogelijke uitkomst. Ons plan is gebaseerd op de duurzaamheidsstandaarden waar deze subsidie voor bedoeld is, maar zonder deze bijdrage van het Rijk moeten we op zoek naar alternatieven.”
Hoe dat vorm krijgt, kan Van Beuningen nog niet zeggen. “We zullen bezwaar aantekenen tegen de afwijzing. Onze ervaring met de aanvraagprocedure gebruiken we om 5 januari volgend jaar een nieuwe aanvraag in te dienen om toch te proberen de BOSA-subsidie te verkrijgen. Tegelijk gaan we alternatieve scenario’s bestuderen.” De BOSA-subsidiepot bevatte in 2025 74 miljoen. Volgend jaar is er maar 43 miljoen beschikbaar. Of dit invloed heeft op een mogelijke uitkering aan BVV Barendrecht is nog ongewis.
Geen reserves
De oppositiepartijen onderschrijven stuk voor stuk het belang van nieuwbouw voor de BVV Barendrecht, maar het steekt een aantal raadsleden dat de BVV geen reserves heeft opgebouwd om nieuwbouw deels zelf te kunnen financieren. Raadslid Pieter Smit van de SGP/ChristenUnie rekende voor dat elk huishouden in Barendrecht straks 143 euro aan de nieuwbouw van de voetbalclub gaat betalen en dat dit bedrag kan oplopen naar 333 euro mocht het onverhoopt misgaan met de aflossing van de hypotheek.
Cees Schaap van de VVD vroeg zich af of de BVV Barendrecht de BOSA-subsidie wel op de juiste manier had aangevraagd. En Marcel van Prehn vindt dat er voor BVV Barendrecht wel een enorme uitzondering wordt gemaakt. De gemeente Barendrecht heeft immers nog nooit zo’n hoog subsidiebedrag aan een sportvereniging toegekend. Richard Carlebur van Barendrechts Belang vindt dat onverantwoord. De EVB steunde het collegevoorstel en dat deden ook Groe Links en het CDA, nadat Johan Lengkeek (CDA) wel nogmaals de toezegging van de wethouder kreeg dat de subsidie alleen wordt uitgekeerd als het nieuwbouwplan van ruim 8,5 miljoen volledig gedekt is.
Kantinevloer
Frank van Beuningen toonde zich dinsdagavond blij met het besluit van de gemeenteraad om het collegevoorstel te steunen, maar de voorzitter van deze voetbalclub zal zich heel goed moeten realiseren dat de BVV Barendrecht nog helemaal niets heeft. Eerst zal het gat van 1,61 miljoen gedicht moeten worden. Als dat niet snel lukt zou een tijdelijke maatregel kunnen zijn het storten van zand onder de kantinevloer die steeds verder afbrokkelt. Maar daar wil helemaal niemand bij de BVV Barendrecht aan denken. De club komt binnenkort met (sponsor)acties om gelden binnen te halen voor de nieuwbouw en dat wordt gemonitord door wethouder Margo Stolk die dinsdagavond de raadsleden plechtig beloofde dat ze hen zal informeren over het nakomen van de inspanningen door BVV Barendrecht.
Raad akkoord met subsidie Barendrecht; geen sluitende businesscase
5 November 2025, 00:06 uur
Lokaal