Ontknoping titelstrijd nadert; Barendrecht ontvangt TOGB om 18.00 uur

17 May 2024, 11:09 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad / Rene Dons

Barendrecht 1 komt zaterdag om 18.00 uur op het eigen sportpark De Bongerd in actie. TOGB is die avond de tegenstander in de voorlaatste competitiewedstrijd. Voor Barendrecht staat niets minder dan het kampioenschap op het spel. In een zinderende titelstrijd gaat het in de laatste twee speelrondes nog tussen drie ploegen. Stedoco begint de zaterdag als koploper, maar heeft op doelsaldo slechts één doelpunt voorsprong op Barendrecht, dat in punten op gelijke hoogte staat. Op plek 3 doet ook Blauw Geel nog mee: de ploeg uit Veghel heeft twee punten minder dan de beide koplopers en hoopt dat de twee titelfavorieten nog punten morsen.

Dat deden Stedoco en Barendrecht vorig weekend al. Stedoco speelde gelijk bij Kloetinge (1-1), Barendrecht stelde in extremis een punt veilig bij TEC (3-3). De rood/witten speelden een sterk eerste half uur en kwamen verdiend op voorsprong in Tiel, maar daarna nam TEC de regie over.  De thuisploeg had de zaken tot de negentigste minuut goed op orde en leek met 3-1 te gaan winnen, maar een strafschop in blessuretijd deed de wedstrijd alsnog kantelen. De benutte penalty was voor Barendrecht het signaal om nog één keer gas te geven, wat alsnog een remise opleverde (3-3).

De niet meer verwachte kanteling deed denken aan de uitwedstrijd van Barendrecht tegen TOGB, die afgelopen winter in erbarmelijke omstandigheden plaatsvond. Op een ijskoud sportpark Het Hoge Land kwam TOGB vlak voor tijd op een 1-0 voorsprong en leek Barendrecht geklopt. Toch volgde er alsnog een driepunter, nadat Olijfveld (vlak voor tijd) en Vugts (in blessuretijd) toch nog het doel wisten te vinden (1-2). Ook toen zorgde een bloedstollend slot dus voor een voor Barendrecht positief resultaat.

Zaterdag zal ook sportpark De Bongerd zinderen van spanning. TOGB is nog kanshebber voor de derde periode en behaalde in de deze serie tot nu toe zelfs een punt meer dan Barendrecht, dus de ploeg uit Berkel zal geen eenvoudige opponent zijn voor de rood/witten. Titelconcurrent Stedoco speelt op hetzelfde moment thuis tegen AWC, dat nog tegen degradatie vecht. Outsider Blauw Geel neemt het in eigen huis op tegen TEC.

Alle wedstrijden in de laatste twee speelrondes beginnen om 18.00 uur.  De toegang is gratis op sportpark De Bongerd. De businessclubleden van BVV Barendrecht trappen een uur eerder af met een buffet van de ballentent gesponsord door Axoft Telecom & IT. Burgemeester Ronald Schneider eet ook een balletje gehakt mee en zet bovendien een gewaardeerd vrijwilliger in het zonnetje.