Het nog ongeslagen Vitesse 1 begon zaterdag zoals inmiddels bekend sterk aan de wedstrijd tegen Erasmus in Rotterdam. Al vroeg stond een comfortabele voorsprong op de borden, maar het lukte Erasmus om aan het elastiek te blijven zitten. In de 2e helft kwam de studentenvereniging puntje voor puntje dichterbij onder luid gezang van haar supportersschare. Vitesse scoorde nog wel op de juiste momenten waardoor een voorsprong van 2 in stand bleef. De wedstrijd eindigde in 12-14.
Zo kan het vlaggenschip zich gaan opmaken voor de kampioenswedstrijd uit bij Oranje Wit. Thuis wonnen de Barendrechters met 12-9 van de Dordtenaren, het enige puntverlies dat Oranje Wit deze competitie geleden heeft. Een beter doelsaldo voor Vitesse 1 betekent dat bij winst, gelijkspel of een nederlaag met maximaal 3 doelpunten verschil promotie is veilig gesteld. Wint Oranje Wit met 4 of meer doelpunten verschil, dan zal deze ploeg promoveren naar de Hoofdklasse. Een ware kampioenswedstrijd dus.
Beide ploegen zullen 14 oktober om 15:30 aantreden op sportcomplex Stadspolders in Dordrecht. Het vlaggenschip kan alle steun gebruiken in deze historische kampioenswedstrijd.