Willem Booij, voorzitter van korfbalvereniging Vitesse in Barendrecht, is inmiddels een getraind brenger van slecht nieuws. Al voor de wedstrijden in sporthal De Bongerd vertelt hij de bezoekers over de al zes jaar durende problemen met de klimaat installatie. Het is in de hal te warm of te koud en er is bijna nooit warm water.
Meestal kweekt hij begrip en het korfbalverbond heeft nog nooit klachten over de gebrekkige faciliteiten bij KV Vitesse gekregen, maar het onbegrip groeit. Bij de leden en ook bij de voorzitter, die na het vertrek van Leo Visser, alweer aan zijn tweede termijn bezig is.
‘’Wij bieden in Barendrecht een Spartaanse douche’’, zegt hij lachend. ‘’Het is eigenlijk helemaal niet leuk, want wat is er niet lekkerder dan om je na een wedstrijd warm te kunnen douchen? Dat wil toch iedereen? En het is belangrijk voor je spieren! Het kost ons ook kantine-inkomsten. Veel gasten kleden zich om zonder zich te wassen en gaan als een speer naar huis of naar hun eigen clubgebouw. Zij komen bij ons de kantine niet eens in. Wij betalen wel 22.000 euro huur per jaar aan de gemeente.’’
Volgens Willem Booij zijn korfballers sociaal en klagen ze niet zo snel. ‘’En we spelen maar een deel van het jaar in de zaal en de rest buiten. Daar hebben we ons eigen clubgebouw en hebben we pas de CV-ketel vervangen, omdat die kuren begon te vertonen. Dat zou de gemeente Barendrecht ook met de klimaat installatie in De Bongerd moeten doen, want deze is nog nooit goed geweest en alle inspanningen ten spijt heb ik de moed opgegeven dat dit nog gaat lukken.’’
De voorzitter van KV Vitesse heeft een prima contact met de ambtenaren. Die doen volgens de korfbalclub hun best. ‘’Maar het lukt gewoon niet, dan kun je niet anders dan de installatie vervangen. Dat kost een behoorlijk bedrag, maar we kunnen niet nog zo’n zaalseizoen in. Anders moeten we op zoek naar alternatieve locaties en dat willen we niet omdat we dan de mogelijkheid van een eigen kantinevoorziening missen. In het verleden hebben we ruimten gehuurd in De Driesprong, Aksent, Waterpoort en Riederpoort. Toen hebben we nooit deze problemen gehad. Ik durf al die bezoekende scheidsrechters en verenigingen straks niet weer te vertellen dat we in sporthal De Bongerd nog steeds geen warm water hebben.’’
Reactie gemeente Barendrecht:
''De gemeente Barendrecht heeft sport hoog in het vaandel staan en daar horen goede accommodaties bij met een aangenaam klimaat en warme douches. Onze inzet is dan ook om samen met de korfbalvereniging en de overige gebruikers op korte termijn de oplossingen te bespreken die het huidige onderzoek gaat opleveren.
De gemeente is op de hoogte van de problematiek in Sporthal De Bongerd. Het klopt dat de klimaatinstallatie en de warmwatervoorziening sinds de oplevering voor problemen zorgen. De installaties zijn ontworpen met een hoge ambitie m.b.t. duurzaamheid. Helaas blijkt in de praktijk dat niet het gewenste resultaat gehaald wordt. Afgelopen jaren is er meermaals geprobeerd om de bestaande installaties optimaal te laten functioneren. Dat lukte soms voor kortere tijd maar storingen bleven terugkeren.
Wij zijn hierover constant in contact met Vitesse en begrijpen en delen hun frustratie. Op dit moment wordt er (daarom) nogmaals een grondig onderzoek uitgevoerd naar het functioneren van de installaties en de oorzaken van de storingen. Hierbij wordt een breed pakket aan mogelijkheden onderzocht om de problemen structureel op te lossen. Ook het volledig vernieuwen van de installaties is een optie. Dit is echter wel de meest ingrijpende en complexe oplossing mede omdat de klimaatinstallatie wordt gedeeld met de naastgelegen onderwijsinstelling''.