Krijgt U ook zo'n heel trots gevoel.....

5 February 2026, 14:54 uur
Lokaal
mainImage
Ingezonden

Krijgt U ook zo'n heel trots gevoel.....als er in Barendrecht mooie bestickerde gemeente auto's langs komen?

Dat zijn zichtbare gevolgen van het beleid om als gemeente alles zoveel als mogelijk weer in eigen beheer uit te voeren, nadat de succesvolle* samenwerking met buurgemeenten Albrandswaard en Ridderkerk is ontbonden. Deze column gaat natuurlijk niet over uw trotste gevoel of welke stickers er op de auto's van de gemeente zitten, maar over hoe we met uw geld omgaan en of we in Barendrecht echt beter af zijn als we alles zelf doen.

De VVD vindt al jaren dat Barendrecht géén geïsoleerde gemeente is waar we zonder rekening te houden met onze ligging en onze naaste buren kunnen wonen, werken en leven.  Onze ligging maakt het zelfs noodzakelijk dat wij samenwerken om het beste voor Barendrecht en de Barendrechters te kunnen bereiken.

Alle 29 gemeenteraadsleden, van welke politieke kleur dan ook, zijn zich terdege bewust dat zij gekozen zijn door Barendrechtse stemmers en dat zij bij samenwerking met anderen altijd vanuit het Barendrechts belang en dus echt voor Barendrecht dienen te handelen.

Het EVB college denkt, zo blijkt uit de inmiddels gevoerde juridische procedures, door zich strijdbaar op te stellen het beste voor Barendrecht na te streven. De VVD ziet dat anders: de verhoudingen met buurgemeenten verzuren en het samen tegenwicht bieden tegen Rotterdam wordt daardoor minder. 

Populistisch roepen: "Barendrecht op één!"  zorgt er inmiddels voor dat de inwoners, door de opheffing van de samenwerking, meer OZB betalen en dat onze reserves fors zijn geslonken. Terwijl we nog steeds geen hekken om Barendrecht hebben, om onze voorzieningen exclusief voor Barendrechters te houden. Natuurlijk maken wij van de faciliteiten van Rotterdam gebruik en ....onvermijdelijk worden onze recreatiegebieden bevolkt door Rotterdammers, hebben de voetbalvereningen veel Rotterdamse leden en is ons theater voor  Hoeksche Waarders de culturele place to be.  Kortom wees verstandig en streef met de VVD naar harmonieuze samenwerking waar de Barendrechters qua dienstverlening en qua financiën beter van worden.  Ruzie maken daar wordt niemand beter van.


Door: Jan Jippes, VVD Barendrecht