Barendrecht stopt met de minimapolis, ook wel bekend als de gemeentepolis. Deze minimapolis werd tot en met 2024 aangeboden door de gemeente Barendrecht en heeft als belangrijke uitgangspunten; de gemeente betaalt mee aan de premie, in veel gemeenten is er een laag eigen risico en je krijgt korting en hogere vergoedingen. Om meerdere redenen is de minimapolis niet meer rendabel en moeten mensen - ook met een laag inkomen - zichzelf gaan verzekeren. In een brief kondigt de nieuwe wethouder Roeland Bol aan de Barendrechtse gebruikers te helpen.
In de afgelopen weken is hard gewerkt om inwoners die nu gebruik maken van de minimapolis op de hoogte te stellen van het besluit om de minimapolis niet voort te zetten en hen te faciliteren bij het zoeken naar een passende nieuwe verzekeraar. Om inwoners te ondersteunen bij de overstap naar een nieuwe verzekering zijn verschillende stappen ondernomen, zoals het versturen van brieven, het houden van spreekuren en een speciaal aanbod van de zorgverzekeraars CZ en DSW.
Inwoners hebben tot 1 januari de tijd om hun zorgverzekering op te zeggen als zij willen overstappen naar een andere zorgverzekeraar. Daarna hebben zij tot 1 februari om zich aan te melden bij een nieuwe verzekeraar. Als zij geen actie ondernemen, blijft hun huidige zorgverzekering automatisch doorlopen in
2025. Hierdoor is gegarandeerd dat alle inwoners verzekerd blijven en zonder problemen gebruik kunnen maken van gezondheidszorg.