EVB viert jubileum; waarderingsspeld voor Piet van der Linden

11 June 2023, 11:39 uur
Lokaal
mainImage
Roeland Bol

Op het 10-jarige jubileum van Echt voor Barendrecht heeft Piet van der Linden een waarderingsspeld ontvangen. Hij ontving deze voor zijn jarenlange belangeloze inzet voor de gemeente Barendrecht en haar gemeenschap. De uitreiking vond plaats tijdens het 10-jarig jubileum van Echt voor Barendrecht in ’t Trefpunt.

Piet van der Linden is een Barendrechter in hart en nieren. Geboren aan de Dorpstraat-Oost, en sindsdien niet meer uit Barendrecht weggegaan. Hij is altijd werkzaam geweest in managementfuncties in de bakkerij- en zoetwarenindustrie (HR en Productie), zowel nationaal als internationaal. Inmiddels woont hij bijna 50 jaar in de wijk Buitenoord.

Echt voor Barendrecht
Piet van der Linden is al vanaf de start in 2013 vrijwilliger binnen de vereniging en sinds 2014 in de rol van penningmeester/vicevoorzitter. Met grote nauwkeurigheid en verantwoordelijkheid beheert hij de financiën van de EVB. Dankzij zijn inspanningen heeft de EVB altijd een solide financiële basis gehad. Hierdoor is de EVB in staat is geweest om hun verenigingsactiviteiten op een efficiënte en effectieve manier uit te voeren.

Naast zijn taken als penningmeester heeft hij zich ook op vele andere gebieden onderscheiden. Bijvoorbeeld op het gebied van de ledenwerving. Dit heeft ertoe geleid dat het ledenaantal aanzienlijk is gegroeid. Piet is een inspiratie voor anderen, zowel binnen als buiten de vereniging, om altijd klaar te staan en te helpen, een luisterend oor te bieden of om de handen eenvoudigweg uit de mouwen te steken.

Hij is niet alleen zeer betrokken bij de lokale politiek, maar heeft hier ook een eigen actieve rol in. De afgelopen 10 jaar woonde hij alle commissie- en gemeenteraadsvergaderingen (digitaal) bij en geeft hij volksvertegenwoordigers van de EVB, zowel gevraagd als ongevraagd, waardevol advies. Door zijn kennis en brede inzicht op deze manier jarenlang te delen, heeft hij een tastbare bijdrage geleverd aan het werk van de EVB.

Barendrechtse Voetbalvereniging
Sinds 1970 is Piet van der Linden lid van de Barendrechtse Voetbalvereniging. In die vijf decennia heeft hij zich op talrijke vlakken belangeloos ingezet voor BVV Barendrecht.

25 Jaar lang maakte hij onderdeel uit van de kascommissie. Namens deze commissie presenteerde hij – na een zorgvuldige voorbereiding – de controle van ‘De cijfers’ tijdens de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Hij bracht zijn verslag altijd op karakteristieke wijze met de nodige humor. Leden noemen hem dan ook een zeer ‘verbale atleet’.

Daarnaast is hij fervent supporter van het eerste elftal. Bij uit- als thuiswedstrijden. En is hij daarbij een opvallende verschijning. Want samen met enkele andere trouwe supporters draagt hij een donkerkleurige cowboyhoed. Deze western supportersgroep draagt de geuzennaam ‘Vijfde Colonne’. Al 15 jaar lang verzorgt Piet voor deze cowboys de coördinatie van de busreizen naar de uitwedstrijd. Waarbij ook altijd BVV-supporters welkom zijn die incidenteel een uitwedstrijd willen bezoeken.

En zeker 10 jaar lang verzamelde hij de wekelijkse rapportcijfers voor de prestaties van de individuele spelers van het eerste elftal van BVV Barendrecht. Van de gemiddeldes van de scores van alle mede-rapporteurs maakte hij een ranglijst. Aan het einde van het seizoen resulteerde dit in de Speler van het Jaar verkiezing. Tot enkele seizoenen terug was dit een prestigieuze eretitel binnen de selectie van Barendrecht 1.

Verzamelen deed hij graag. Want ook heeft Piet enkele seizoenen een nieuwbief verzorgd: Van Dittum En Van Dattum’, kortweg VDEV. Hiervoor verzamelde hij diverse wedstrijdverslagen en reportages uit het vaderlandse amateurvoetbal en korte verslagen vanuit de seniorenteams van de BVV. Door honderden ontvangers binnen en buiten de club werd er na elk voetbalweekend reikhalzend uitgekeken naar de verzamelde informatie. Altijd kleurrijk gepresenteerd en geïllustreerd.

Toen Piet stopte met de nieuwsbrief pakte hij gewoon weer een andere klus op: redacteur van de jaarlijkse presentatiegids van BVV Barendrecht. Hiervoor deed hij veel onderzoek over de club in heden en verleden. Met zijn sierlijke schrijfstijl wist hij velen te boeien die met veel plezier de prestatiegids lazen.  Een behoorlijke staat van dienst voor de club. Piet heeft dan ook niet voor niets in 2016 het predicaat Lid van Verdienste van BVV Barendrecht toegekend gekregen.

Stichting Vrienden van De Kooi
Naast zijn inzet voor BVV Barendrecht is Piet van der Linden sinds februari 2019 bij de Stichting Vrienden van De Kooi betrokken als vrijwillig bestuurslid. Eerst als algemeen lid maar al snel als penningmeester. Dankzij Piet is keurig in beeld hoe de financiën ervoor staan. En met zijn kennis heeft hij er onder meer voor gezorgd dat er een goede schenkingsovereenkomst is opgesteld.

En alsof dat al niet genoeg is, is Piet van der Linden ook vijf jaar vrijwilliger geweest bij de Voedselbank in Barendrecht.