Het Islamitisch Centrum Barendrecht, dat de afgelopen week veel in het nieuws was vanwege de crowdfundingsactie voor de aankoop van het pand waar Notariskantoor Barendrecht is gevestigd om hier de eerste moskee van Barendrecht te kunnen vestigen, heeft voor het Eid Gebed morgen sporthal De Bongerd in Barendrecht afgehuurd.
Het Eid Gebed, Ramadanfeest of viering van het Suikerfeest is een islamitische feestdag waarop het einde van de vastenmaand ramadan gevierd wordt. De sporthal aan de Dierensteinweg 6 is zondag vanaf 07.00 uur open, Bezoekers moeten hun eigen gebedskleedjes meenemen. Vanaf 8.00 uur begint de dienst.
De bezoekers krijgen morgen om 07.50 uur een update over de stand van zaken rondom het Islamitisch Centrum Barendrecht op bedrijvenpark Bijdorp waar de moskee moet komen.
De buurtbewoners zijn fel tegenstander van de komst van een moskee op die locatie en zijn een petitie tegen de moskee gestart. Zij hebben hun hoop op de gemeente gevestigd, omdat een moskee niet in het bestemmingsplan past. Bij hen heerst er nu al teleurstelling omdat de gemeente al wel sporthal De Bongerd eenmalig aan deze organisatie heeft verhuurd voor het Eid Gebed. De grote vraag is of een dergelijke verhuur wel in het bestemmingsplan past.