Drukbezochte middag bij Stichting De Toekomst in Barendrecht

20 February 2026, 12:02 uur
Lokaal
mainImage
PR

Ondanks de sneeuw was het donderdag gezellig druk bij Stichting De Toekomst in De Ontmoeting in Barendrecht. De afgelopen vier jaar heeft PvdA-raadslid Tina Jakoeb hier regelmatig bezoeken afgelegd, en ook donderdagmiddag was zij weer langsgegaan. Dit keer viel haar bezoek samen met een feestelijke bijeenkomst.

Er was muziek, er werd gelachen en op verschillende plekken werd er gedanst. Anderen zaten rustig aan tafel, in gesprek of gewoon aan het genieten.
Stichting De Toekomst organiseert dagactiviteiten en individuele begeleiding voor mensen met onder andere geheugenproblemen, psychiatrische klachten of een fysieke of verstandelijke beperking. Tijdens deze bijeenkomsten draait het vooral om samenkomen en elkaar ontmoeten, zonder drempels.

Het is een terugkerende activiteit waarbij samen eten centraal staat. Dit keer stond er Surinaams op het menu: nasi, bami en kip. Dat bracht meteen sfeer aan tafel. Gesprekken kwamen vanzelf op gang en je zag herkenning en plezier.

Dank aan Sunita van der Werff voor de openheid en het kijkje dat ik mocht krijgen. Dit soort plekken maken echt verschil voor mensen.