Dorpstour Baren van Baerne voor eerste jaars-leerlingen

30 September 2022, 14:26 uur
Lokaal
mainImage
PR

Eén van de argumenten Marco van ’t Wout om Stichting Building Arts op te richten heeft te maken met het feit dat hij t het belangrijk vindt dat kinderen op school niet alleen leren hoe zij een boek moeten presenteren maar de sociale en cognitieve vaardigheden ontwikkelen door onder andere over hun gevoelens te praten, contact te maken met anderen door te praten omtrent hun ambities en hoe zij de wereld willen veranderen.

“Een kind moet de ruimte hebben om te praten over wat hem of haar in het dagelijks leven bezighoudt en via kunst en cultuur (nieuw) gedrag uit te proberen in een veilige leeromgeving. Daar is weinig ruimte voor in het onderwijs”, aldus Marco.
Stichting Building Arts bestaat bijna 6 jaar en heeft verschillende projecten uitgevoerd om kinderen en jongeren een stap verder te helpen. Eén van de projecten was een theaterschool organiseren voor kinderen met een rugzak met als doel om een veilige plek te creëren, waarbij zij middels zang, dans en spel bepaalde vaardigheden aanleren. Denk bijvoorbeeld bij zang aan hoe de kinderen hun stem kunnen gebruiken en het doel bij spel is om kinderen de ruimte te geven om simpelweg zorgeloos te kunnen spelen.

In Barendrecht heeft Stichting Building Arts in samenwerking met het voortgezet onderwijs, lokale partners en de gemeente dorpstour Baren van Baerne ontwikkeld. In de dorpstour maken eerstejaars leerlingen kennis met de lokale geschiedenis en unieke bezienswaardigheden van Barendrecht. Dit project is succesvol verlopen.

De PvdA zet zich in om kansenongelijkheid in het onderwijs te bestrijden en liet tijdens en bezoek van Tina Jakoeb weten de Stichting Building Arts erkentelijk te zijn voor de waardevolle bijdrage die kinderen een stap verder helpen in hun ontwikkeling.