PRO-raadslid Tina Jakoeb (PRO Barendrecht) heeft woensdag een werkbezoek gebracht aan de vrije inloop van d’Ontmoeting in De Herberg bij de Dorpskerk. Ze sprak daar met Rob Bruin en bezoekers over de activiteiten en de functie van de ontmoetingsplek.
De vrije inloop is bedoeld voor Barendrechters van verschillende leeftijden. Bezoekers kunnen er terecht voor koffie, een gesprek of activiteiten, zoals koersbal. De bijeenkomsten hebben daarnaast een signalerende functie. Wanneer bezoekers extra aandacht of ondersteuning nodig hebben, kan daar volgens de organisatie op worden ingespeeld.
Tijdens het werkbezoek werd ook gesproken over Eetgroep d’Ontmoeting. Alleenstaande ouderen kunnen daar tegen een betaalbare prijs gezamenlijk een warme maaltijd eten. Het initiatief is niet alleen gericht op de maaltijd, maar vooral op het bevorderen van sociale contacten.
Bij de Dorpskerk wordt verder iedere zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur een snuffelmarkt gehouden. Bezoekers kunnen er tweedehands spullen bekijken, koffie drinken en anderen ontmoeten. De opbrengst wordt besteed aan projecten rond de Dorpskerk.