D66 heeft aan het college van B en W vragen gesteld over de Middenbaan om de overlast daar te kunnen beperken. De winkeliers worden overdag geteisterd door fiets- en scooterterreur en baldadige jeugd. In de avond en in de nachtelijke uren worden er vernielingen gepleegd, waarvan de winkeliers camerabeelden hebben. D66, in de persoon van Marcel Prehn, valt op dat er voor op de en rond de Middenbaan geen BIZ of winkeliersvereniging is. De ondernemers in dit gebied zijn dus niet verenigd.
Met de feestdagen maakt de D66 zich daar zorgen over. Inmiddels heeft wethouder Lennart van der Linden al aangekondigd om volgende week met de winkeliers op het gemeentehuis in gesprek te gaan. Hij heeft dus nog niet kunnen antwoorden op onderstaande vragen:
- Is het college bezig om de winkeliers aan de Middenbaan te benaderen in verband met de aankomende feestdagen?
- Vorige keer is Sinterklaas alleen op het gemeenteplein geweest in het centrum en niet op de Middenbaan. Wat zijn de plannen om voor de Sinterklaasintocht dit jaar? Krijgt de Sinterklaasintocht meer ruimte en gaat Sinterklaas naar de Middenbaan?
- Om de sfeer op de Middenbaan wat gezelliger te maken is er voor de Kerstdagen verlichting aangekocht in het verleden. De verlichting wordt dan opgehangen op de Middenbaan. Dit was toen in samenspraak met de Winkeliersvereniging gedaan. Zijn er plannen om de verlichting dit jaar weer op te gaan hangen? En hoe staan de winkeliers hierin?
- Is de gemeente bezig om ondersteuning te bieden aan de winkeliers op de Middenbaan om weer een winkeliersvereniging op te richten? Waarom wel/niet?