Op de oprit van de A29 in Barendrecht richting Rotterdam vliegen met grote regelmaat automobilisten en motoren uit de bocht. Dit komt doordat zijzelf te hard rijden, maar volgens het CDA Barendrecht is ook een te hoge snelheid van het verkeer op de A29 ten opzichte van het in-en uitvoegend verkeer op de op- en afritten van en naar Barendrecht daar een oorzaak van. Barendrecht wordt ingesloten door de snelwegen A15, A29 en A16. Deze snelwegen behoren tot de drukste van Nederland en zijn cruciaal voor de doorstroming van het verkeer in de Rotterdamse regio. Bij de minste of geringste gebeurtenis op deze wegen wordt hinder veroorzaakt en leidt dit tot gevaarlijke situaties en ongelukken.
Hierover heeft het CDA Barendrecht de volgende vragen aan het college van B en W:
Is het college bekend met het feit dat er op de A29 ter hoogte van de oprit van Barendrecht richting Rotterdam Vaanplein met hoge snelheid wordt gereden?
Dat deze snelheid vaak veel hoger ligt dan de toegestane snelheid van 100 km per uur?
Is het college voornemens om deze situatie bij Rijkswaterstaat onder de aandacht te brengen?
Is het college bekend met het feit dat er tijdens de renovatie van de Heinenoordtunnel portalen worden geplaatst met hoogtesignalering?
5. Is het college bereid om in gesprek met Rijkswaterstaat de mogelijkheid naar voren te brengen om op deze portalen, tijdens de renovatiewerkzaamheden, snelheidscamera’s aan te brengen (mogelijk ook als trajectcontrole) om zodoende de veiligheid voor invoegend verkeer vanaf Barendrecht op dit deel van de A29 te verhogen?