Afgelopen week heeft het college laten weten dat er niets anders opzit dan betaald parkeren in te voeren in de nieuwe wijk De Stationstuinen. Zonder betaald parkeren moeten namelijk volgens het college 1.000 extra parkeerplaatsen aangelegd worden. CDA Barendrecht vraagt zich af of dat wel zo is. Barendrecht kent geen betaald parkeren. Dit is mogelijk omdat de kosten van de aanleg parkeerplaatsen wordt verrekend in de huizenprijzen. ''Dat is eenmalig en daar merken we verder niets meer van. In januari 2022 besloot de gemeenteraad dat het in deze nieuwe wijk ook zo opgelost moest gaan worden. Maar afgelopen week gaf het college aan dat dit niet mogelijk is, er zouden dan teveel auto’s komen en daar zijn dan geen parkeerplaatsen voor'', aldus het CDA.
''Dit heeft ons enorm verbaasd! Deze nieuwe wijk en de voorzieningen rondom vervoer zijn zo opgezet dat er minder parkeerplaatsen nodig zijn; dat is nu juist het concept van deze wijk. Hiermee accepteer je dus ook “parkeerkrapte”. Het college omarmt de visie van deze wijk dus niet meer. Ons standpunt is dat er eigenlijk helemaal geen probleem is op dat gebied; “We worden op het verkeerde been gezet”. Het CDA Barendrecht heeft hierover dan ook de nodige schriftelijke vragen gesteld aan het college''.
1. Kunt u aangeven wat hier bedoeld wordt:
Welk bedrag per pp
Op basis van welke norm
Is dat het gehele bedrag voor de kostendekking
Parkeerplaatsen kosten geld voor aanleg, onderhoud en exploitatie. Aanlegkosten worden uitgesmeerd over 10 tallen jaren.
2. Waarom kunnen de corporaties de aanlegkosten niet meenemen in de aan te leggen woningen? Ligt hier een berekening van de gemeente aan ten grondslag of is dit een mededeling die voor kennisgeving is aangenomen?
In heel Barendrecht zijn de kosten van de openbare parkeerplaatsen verrekend met de bouw van de woningen. Het amendement regelt dat dit hier ook zo is.
3. Kunnen deze woningen worden gerealiseerd met verrekening van de aanlegkosten van de parkeerplaatsen? Zo nee, waarom niet. Zo ja, wat is het te verwachten bedrag dat voor zowel koop als huur per jaar over een periode van 30 jaar gefinancierd wordt in de huur, dan wel in een hypotheek voor kopers.
4. Kunt u een onderbouwing geven van het ronde getal van + 1000 parkeerplaatsen die nodig zijn volgens het college?
5. Als u deze 1000 extra plaatsen niet aanlegt, is het besluit van 25 januari 2022 dan uitvoerbaar voor wat betreft het aantal geplande woningen?
6. Klopt de berekening van het voormalig college nog steeds voor wat betreft het aantal woningen, de samenstelling in categorieën en het financiële plaatje zoals dat in januari is geschetst?
Het concept van de Stationstuinen was en is dat er met verschillende maatregelen (niet te”veel parkeerplaatsen, deelmobiliteit van auto’s en scooters, de goede bereikbaarheid van het NS station) gezorgd gaat worden voor een autoluw karakter.
De bedoeling van deze regulering van parkeren is dat het autogebruik als vanzelf wordt teruggedrongen.
Het college geeft aan dat de drukte in het gebied zal toenemen als er niet middels abonnementen of meters betaald hoeft te worden. Het college geeft hieraan toe en zou 1000 extra plaatsen willen aanleggen. Als het college dit aangenomen concept blijft omarmen kan het college er ook voor kiezen om bewust krapte te laten ontstaan. Vanuit deze tekst hebben we de volgende vragen
Waarom kiest het college ervoor om af te wijken van het autoluwe concept, danwel
Waarom kiest het college ervoor om in afwijking van de rest van Barendrecht hier betaald parkeren in te voeren?
Door: CDA Barendrecht