Het CDA Barendrecht is van mening dat het EVB-college eigen tekorten met bezuinigingen in de zorg en spectaculaire belastingverhogingen financiert. Het college kampt met enorme tekorten. In de afgelopen twee jaar is er € 13 miljoen meer uitgegeven dan dat er is binnengekomen. En op dit moment wordt er ook nog eens gezocht naar het oplossen van een tekort van € 5 miljoen.
Volgens het college komt dit vooral door tegenvallende inkomsten van de Rijksoverheid en de kosten in de zorg die Barendrecht zelf moet betalen. Het CDA vindt dat het college met deze uitspraken verstoppertje speelt. Deze uitgaven en tekorten zijn te wijten aan het eigen uitgavenpatroon van dit college. Bij de start van dit college stond Barendrecht er financieel uitstekend voor. Voor allerlei zaken was geld gereserveerd en tegenvallers konden worden opgevangen. Er is 5 miljoen uitgetrokken voor het stoppen met de BAR samenwerking; dat is gelijk aan het tekort waardoor er nu fors bezuinigd moet worden.
Hoe bezuinigen?
Verhogen belastingen: afval met 63% (2022-2026) en 13% op de OZB vanaf 2025. Ook wordt er bezuinigd op groenonderhoud, subsidies voor verenigingen en de zorg. Het college wil fors bezuinigen op de zorg via Kijk op Welzijn (KOW). In de praktijk betekent dit dat KOW € 1.000.000, - per jaar moet bezuinigen. De helft van het personeel moet daardoor verdwijnen. Veel inwoners worden daardoor geraakt en dat vinden wij als CDA onacceptabel.
Liever stoppen wij met de plannen voor een onrendabel buitenzwembad, Aquarendrecht en de aanpassingen aan het Vlak zodat onze inwoners verzekerd kunnen blijven van de nodige zorg.
En om te voorkomen dat het Werelddorp Barendrecht straks het 3e Werelddorp Barendrecht wordt!
Door: CDA Barendrecht