BVV Barendrecht heeft dit seizoen nog twee competitieduels op het programma staan. In de voorlaatste speelronde gaat het vlaggenschip van de rood/witten zaterdag op bezoek bij Ter Leede.
Ter Leede boekte afgelopen zaterdag een broodnodige overwinning op directe concurrent ASWH. De Bollenploeg zakte dit kalenderjaar steeds verder weg op de ranglijst en had tot de zege op ASWH al elf duels geen driepunter meer gescoord. Mede daardoor zijn de degradatiezorgen groot op Roodemolen. Het kan in de laatste twee speelrondes nog alle kanten op voor Ter Leede, dat een voorsprong van drie punten koestert op de twee directe degradatieplaatsen die nu door ASWH en Excelsior ’31 bezet worden. Maar ook de nacompetitie ontlopen is nog een scenario voor de ploeg van trainer Niek Oosterlee, want het ‘veilige’ RKAV Volendam is op drie punten afstand ook nog in zicht.
Waar Ter Leede dus speelt om lijfsbehoud, hoopt Barendrecht nog op het verzilveren van een kleine kans op de nacompetitie. Daarvoor moeten de rood/witten op de ranglijst in ieder geval nummer drie SteDoCo nog passeren, en daarna hopen op een gunstig kampioensverloop om een vervangende periodetitel over te nemen. Veel voorwaardes, waarvan de Bongerdbewoners er maar één in eigen hand hebben: zelf winnen. Dat zal dan ook de opdracht zijn die trainer Leen van Steensel zijn elftal zaterdag in Sassenheim meegeeft. De oefenmeester kan tegen Ter Leede weer beschikken over Joey Jongman, die terugkeert van een schorsing. Om die reden zullen Romano van der Stoep en Anass Masrhalmi echter niet op het wedstrijdformulier verschijnen, nadat beide vorige week hun vijfde gele kaart van het seizoen kregen.
Eerder dit seizoen wisten Barendrecht en Ter Leede op sportpark De Bongerd niet te scoren (0-0). De return op sportpark Roodemolen in Sassenheim begint zaterdag om 14.30 uur.