De gemeente Barendrecht gaat de aanpak van overlast bij ’t Achterom verder intensiveren. Dat schrijft burgemeester Ronald Schneider in antwoorden op vragen van de EVB-fractie over de situatie in het gebied.
Volgens de burgemeester bestaat de overlast vooral uit geluid van voetballende jongeren en baldadig gedrag. Om de situatie in beeld te krijgen zijn gesprekken gevoerd met ondernemers en is een buurtonderzoek uitgevoerd. Daarnaast hebben boa’s en politie extra toezicht gehouden en jongeren aangesproken op hun gedrag.
Tussen 1 april en 2 juni 2026 ontving de politie 22 meldingen van overlast op deze locatie. Bij de boa’s kwamen negen meldingen binnen. Daarnaast ontving de gemeente nog enkele meldingen per e-mail. Boa’s legden in die periode twee sancties op vanwege het niet tonen van een identiteitsbewijs.
De gemeente erkent dat de overlast al langer speelt en dat de ervaren hinder wisselt in intensiteit. Daarom is een integrale aanpak opgesteld waarbij boa’s, politie en jongerenwerk de komende weken gezamenlijk optreden. Als de overlast niet afneemt, worden aanvullende maatregelen overwogen.
Op korte termijn worden jongerenwerkers ingezet om contact te leggen met jongeren. Ook worden gesprekken gevoerd met jongeren die voor overlast zorgen en worden ouders daarbij betrokken. Daarnaast wordt het toezicht door politie en boa’s verder opgevoerd.
Volgens burgemeester Schneider gaat het voornamelijk om jongeren uit Barendrecht.