Barendrecht verduurzaamt monumenten in oude dorpskern

19 December 2021, 17:35 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad
De drie wethouders (vlnr): Cees Schaap, Tanja de Jonge en Reshma Roopram.

De gemeente Barendrecht wil al haar gebouwen duurzamer maken en start hiermee in de oude dorpskern. Het zijn de Watertoren, de woning naast de Watertoren waar zorggroep De Toekomst is gevestigd en d’Ouwe School. De wethouders Tanja de Jonge (duurzaamheid, GL), Cees Schaap (vastgoed, VVD) en Reshma Roopram (wijkwethouder, PvdA) waren afgelopen week naar het plein voor de Watertoren gekomen voor de officiële start van het project.

Cees Schaap: ''Energiewinning en energiebesparing zijn belangrijk voor de gemeente Barendrecht en deze drie panden in de oude dorpskern worden voorbeeldprojecten''. Tanja de Jonge gaf toe dat verduurzaming bij oudere panden veel moeilijker is. ''We krijgen veel vragen over monumenten, maar die moeten gewoon mee doen in de verduurzaming. Daarom worden dit voorbeelden. De kennis die we hier op doen kunnen we delen. We gaan ook kijken naar meer bomen in de oude dorpskern en de waterberging, maar het historische karakter in dit deel van Barendrecht willen we graag behouden''.

De grootste uitdaging voor de gemeente Barendrecht wordt overigens het gemeentehuis, want volgens de wethouders is dat de grootste energieslurper in de gemeente. Het college wacht echter ook af hoeveel ambtenaren in de toekomst nog naar hun werkplek zullen komen en hoe vaak er straks nog thuis wordt gewerkt.