Barendrecht heeft negen van tien boa-fte ingevuld

14 September 2026, 17:24 uur
Lokaal
mainImage
ANP

De gemeente Barendrecht heeft momenteel negen van de tien beschikbare fte voor boa’s en handhaving ingevuld. De resterende formatieplaats wordt voorlopig nog niet ingevuld. Het college vindt de huidige capaciteit desondanks voldoende om de veiligheid, leefbaarheid en handhaving op peil te houden.

Dat schrijft wethouder Lennart van der Linden in antwoord op vragen van Barendrechts Belang. Raadslid Schuurman wilde onder meer weten of personeelstekorten gevolgen hebben voor de handhaving.

Volgens het college staan binnen het boa-team geen vacatures meer open. De afgelopen maanden zijn via wervingscampagnes en het actief benaderen van kandidaten openstaande vacatures ingevuld. Voor de tiende fte is wel ruimte in de formatie, maar de gemeente bekijkt de invulling daarvan in samenhang met een herinrichting en verdere ontwikkeling van het team.

Bij tijdelijke personeelstekorten kan het volgens het college voorkomen dat werkzaamheden anders worden georganiseerd of worden uitgesteld. Het afgelopen jaar ging het daarbij vooral om niet-urgente werkzaamheden zonder directe gevolgen voor veiligheid of leefbaarheid.

Barendrechts Belang vroeg ook waarom de gemeente eerdere persvragen over de boa-capaciteit niet beantwoordde. Volgens het college kwamen die tijdens de vakantieperiode binnen en was door de beperkte personele bezetting geen tijdige en zorgvuldige beantwoording mogelijk.