Back on Trax laat De Beuk in Barendrecht bruisen

9 September 2025, 15:15 uur
Lokaal
mainImage
PR

Barendrecht stond dit weekend in het teken van livemuziek tijdens het festival Back on Trax in Poppodium De Beuk. De organisatie had ook de gemeenteraad uitgenodigd om de sfeer te proeven en te zien wat dit unieke podium Barendrecht te bieden heeft. Met Joris Modderman achter de bar (raadslid EVB), Tina Jakoeb (raadslid PvdA), Arie Kooijman (raadslid Groenlinks), en René Schuurman (raadslid Barendrechts Belang) was de raad goed vertegenwoordigd.

Op vrijdagavond ging het festival hard van start met stevige metalbands als Onheil, Redikin en Arluna. Zaterdag kleurde het programma totaal anders, met een vrolijke mix van pop, punk en ska. De optredens van de Bazzookas, Speakerpunchen Huisje Boompje Bandje waren publieksfavorieten en de avond eindigde met het crowdsurfen van onze burgemeester Ronald Sneijders tijdens de finale van de Bazzookas met erna een uitbundig drum and bass feest van Super Turbo Actie Fissa (S.T.A.F.).

De Beuk is hét poppodium van Barendrecht. Verscholen in het niemandsland tussen Barendrecht en Rotterdam, omringd door de A15 en goederenspoorlijnen, biedt De Beuk een intieme zaal met ruimte voor ongeveer 150 bezoekers en een professionele PA-installatie. Jaarlijks staan er zo’n veertig concerten, jamsessies en feesten op het programma, met een verrassende mix aan muziekstijlen: van rock, pop en hiphop tot funk, techno, ska, reggae, drum ’n bass, singer-songwriters, metal, punk en alles daar tussenin.
Naast poppodium is De Beuk ook een sociëteit en beschikt het over twee oefenruimtes waar bands uit de regio kunnen repeteren. Ook is De Beuk betrokken bij grotere Barendrechtse evenementen, zoals de 5 Mei Viering, de NaZomerGrill, het Winterfeest en laat De Beuk artiesten optreden bij De Kleine Duiker. Verder vindt er elke twee weken een bluesconcert plaats in samenwerking met Bluespodium L’Esprit.

Wat De Beuk extra bijzonder maakt, is dat het podium volledig gerund wordt door enthousiaste vrijwilligers. Zij zorgen er al jaren voor dat Barendrecht een eigen plek heeft voor live muziek, talentontwikkeling en ontmoeting.

Back on Trax liet opnieuw zien dat De Beuk een bruisende motor is voor cultuur, creativiteit en saamhorigheid in Barendrecht.