Ben Carman verraste zaterdag in de finale van de sfeervolle 50ste wielerronde van Barendrecht de overige drie koplopers met wie hij zowat de gehele koers aan de leiding had gereden. Nadat hij was weggevlogen boekte de Aussie zijn eerste seizoen succes. Dat ongeveer wel op hetzelfde moment als zijn landgenoot Michael Matthews in de Tour de France winnend over de eindstreep kwam. In de uitslag eindigde Vincent Hoppezak uit Nieuwerkerk aan de IJssel als tweede voor de Amerikaan Eamon Lucas Franck en Jens van den Dool uit Hoogblokland.
Teleurgesteld was Vincent Hoppezak die als tweede eindigde niet. De Nieuwerkerker had zich na een loodzware koers laten verrassen door de Australiër Ben Carman. Hoppezak had hem onlangs in de Ronde van Uden achter zich gehouden. Dat wist de Australiër ook nog, hij wachtte niet op de eindsprint, maar ontsnapte in de finale uit de kopgroep. En wijze beslissing, want hoewel Hoppezak nog in de achtervolging ging, kon hij de vluchter niet meer achterhalen. ''Ik wist dat ik hem hebben kon'', analyseerde Hoppezak na afloop. ''Maar in de kopgroep zaten ook nog Jens van den Dool, die is ook rap, maar vooral de Amerikaan Eamon Lucas Franck ook een hele snelle'''. In de uitslag eindigde Rotterdammer Maikel Zijlaard nog op de achtste plaats, werd Richard Dijkshoorn uit Ridderkerk 16e.
Toekomst
Of de Ronde van Barendrecht volgend jaar na deze jubileumeditie nog bestaat, is nog maar de vraag? Als het aan het leidende trio Fred Meeuwissen, Klaas Orsel en Arie Korendijk ligt niet. ''Wij hebben het lang genoeg gedaan,’’ is hun gezamenlijke mededeling, ''De gemeente in de persoon van wethouder Margo Stolk wil graag dat het doorgaat, maar opvolgers hebben we nog niet gezien. De gemiddelde leeftijd van het huidige comité ligt tegen de tachtig jaar aan, toch tijd dat we stoppen.’’

VIP-tent
In de gezellige VIP-tent waren de bekende Barendrechters het er zaterdagmiddag over eens dat er nieuwe mensen moeten opstaan om de toekomst van de Barendrechtse wielerronde te waarborgen. De mannen van AM Recycling, John Jacques, Paul Verhagen en Richard Poulisse, zegden hun financiële steun alvast toe en deze inititiatieven kunnen ook altijd rekenen op Eric Mastenbroek, de plaatselijke uitvaartverzorger. Ook andere bekenden dragen de ronde een warm hart toe en hebben toegezegd in de toekomst iets voor de ronde te willen doen.

Vrouwen
Bij de wielrenvrouwen ging de zege naar de Nijmeegse Vera Tieleman. Die bekroonde een solo van 12 kilometer en had op de streep bijna een minuut voorspong, Bij de amateurs won Dennis van der Zaal.uit Lisse, die klopte zijn medevluchter Han van de Poppe uit Ameide. Jeroen Martens van wielerclub Barrhopoort werd 16e.