Op de internationale dag van de Alfabetisering, donderdag 8 september, start de Week van Lezen en Schrijven. We vragen tijdens deze week (8-14 september) extra aandacht voor het verminderen en voorkomen van laaggeletterdheid in Nederland.
Serieuze problemen in dagelijks leven
Lezen, schrijven en/of rekenen is voor 2,5 miljoen volwassenen in Nederland niet vanzelfsprekend. Deze mensen ondervinden serieuze problemen in hun dagelijks leven. Het lezen van een bijsluiter of recept, het invullen van een formulier of een aanvraag doen bij een (overheids)instantie; allemaal dingen die moeite kosten. Het gaat niet alleen om ouderen, maar ook om jongeren die bijvoorbeeld met een taalachterstand van school gaan. Deze groep wordt steeds groter. Het doel van de Week van Lezen en Schrijven is om de maatschappij bewust te maken van dit probleem.
Activiteiten bij bibliotheken Barendrecht
Agnes Bos, coördinator basisvaardigheden bij de Bibliotheek AanZet: 'De Bibliotheek AanZet zet zich in voor een Barendrecht waar iedereen kan lezen, schrijven, rekenen en omgaan met een computer of smartphone. Zo dragen wij bij aan het vergroten van hun zelfredzaamheid en zelfvertrouwen en helpen we problemen op het gebied werk, geld, gezondheid, en gezin voorkomen.'
De Week van Lezen en Schrijven is de feestelijke aftrap van het nieuwe cursusseizoen voor taalvrijwilligers en deelnemers. Ook staan er de hele week speciale activiteiten rondom lezen, schrijven en rekenen op het programma. Zowel in bibliotheek Barendrecht Carnisselande als Barendrecht Het Kruispunt organiseren activiteiten. Het programma:
Vrijdag 9 september
100% NL film
19.30 – 21.30 uur in Kerk Carnissehaven (Noordersingel 30)
Dinsdag 13 september
Escape koffer
15.00 – 17.00 uur in bibliotheek Barendrecht Het Kruispunt
Maandag 12 september
Taalcafé
Met elkaar aan de slag! Recepten voor een gezond leven! Aandacht voor thema gezondheid!
13.00 – 15.00 uur in bibliotheek Barendrecht Carnisselande
13.30 – 15.00 uur in bibliotheek Barendrecht Kruispunt (alleen beginners)
Woensdag 14 september
Taalcafé
Met elkaar aan de slag! Recepten voor een gezond leven! Aandacht voor thema gezondheid!
10.00 – 12.00 uur in bibliotheek Barendrecht Kruispunt
Donderdag 15 september
Gezondheidsvoorlichting taal & gezondheid
(samenwerking met www.voorlichtersgezondheid.nl)
09.30 – 11.30 uur in bibliotheek Barendrecht Kruispunt