Borsato sprak met psycholoog: ik heb geen seksuele afwijking

28 October 2025, 11:56 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Marco Borsato heeft zich naar eigen zeggen uitgebreid laten onderzoeken door een forensisch psycholoog, om uit te sluiten dat hij een seksuele afwijking heeft. "Dat onderzoek was behoorlijk heftig", vertelde hij dinsdag op de eerste zittingsdag in zijn strafzaak.

"Ik heb geen persoonlijkheidsstoornis. Ik heb geen seksuele afwijking en het onderzoek toonde bovendien aan dat ik geen voorkeur heb voor jonge meisjes. Gelukkig heb ik dit wetenschappelijk kunnen laten vaststellen."

De bekende zedenzaakverdachte reageerde op het verhaal dat hij over zijn vermeende slachtoffer zou hebben gedroomd toen ze 14 jaar was, dat hij aan haar moeder zou hebben verteld. In de droom zat hij in bad met het meisje. "Ik walg hiervan", zei Borsato, die zich de droom niet kan herinneren.

Seksueel getinte gesprekken

"Ik heb nooit de intentie gehad haar op een seksuele manier te benaderen, nooit", benadrukte Borsato. Hij vertelde de rechtbank dat er in het gezin een behoorlijk open seksuele moraal heerste, waarin veel over seks werd gesproken.

De moeder vertelde openlijk over de aanschaf van seksspeeltjes voor haar dochter, gaf Borsato als voorbeeld van de seksuele mores in het gezin. Ook vertelde hij over een seksueel getinte foto toen moeder en dochter "naakt" aan het behangen waren, waarbij de moeder volgens hem een nietsverhullend jurkje droeg en de dochter haar handen voor haar borsten hield. "Het klinkt wellicht ongeloofwaardig, maar dat is wel wat er is gebeurd."

"Ik ben eens mijn sjaal vergeten. Dan maakte de dochter een foto van de sjaal om haar borsten en vroeg ze haar moeder de foto naar mij te sturen. Natuurlijk heb ik die foto niet meer. Dat zou strafbaar zijn."

Tenlastelegging
In de rechtbank in Utrecht heeft het Openbaar Ministerie de strafzaak tegen Marco Borsato geopend met het voordragen van de tenlastelegging. Het OM beschuldigt de zanger van ontucht met een 15-jarig meisje. Dat zou van september 2014 tot en met januari 2015 in Nederland zijn gebeurd, aldus de officier van justitie in een volle zittingszaal.

Op de precieze aanklacht rustte een embargo tot aanvang van de zitting. Op de tenlastelegging staat dat Borsato het meisje meermalen heeft betast op de bovenbenen, borsten en vagina, zowel boven als onder haar kleding. Hij wordt er ook van beschuldigd dat hij het meisje zijn geslachtsdeel heeft laten aanraken.

Borsato kwam rond 09.30 uur binnen met zijn advocaten. Een groep fotografen legde hem vast toen hij ging staan bij binnenkomst van de rechters..
 

 


 

 


Door: ANP