We gaan voor samen

12 February 2026, 17:09 uur
mainImage

Nog iets meer dan een maand. Op woensdag 18 maart vinden de verkiezingen voor de gemeenteraad plaats. De partijen die mee gaan doen, zijn bekend. Twee partijen die al veel jaren in de raad zitten gaan samen meedoen. De leden van GroenLinks en de Partij van de Arbeid besloten al in 2024 om met de lijst GroenLinks-PvdA deel te nemen aan de verkiezingen. Dat gaat nu gebeuren. Het beste van beide partijen brengen we in.
 
We zijn voor een groen en sociaal Barendrecht. We willen een gastvrije gemeente zijn waarin iedereen kan en mag meedoen. We zetten ons in voor vandaag, morgen en voor de toekomst. We zijn er voor onze inwoners en we denken mee over zaken rond Barendrecht die ook ons raken.
 
Op onze lijst ziet u vertrouwde en nieuwe gezichten. In de afgelopen 2,5 jaar zijn er in onze partijen veel nieuwe leden bijgekomen. Hun belangrijkste motief is dat ze vinden dat het anders moet en dat vinden ze terug in onze groene en sociale partijen.
 
Onze samenwerking past bij de landelijke ontwikkeling om samen te gaan. In de loop van 2026 wordt daarover een belangrijk besluit genomen. We gaan dan mogelijk verder als één partij met een nieuwe naam.
 


Door: Arie Kooijman, raadslid