'Corona vraagt om duidelijke maatregelen’

30 April 2020, 14:30 uur
Algemeen
mainImage
Cees Schaap.

De situatie rondom het coronavirus is nieuw voor iedereen, ook voor Barendrechters. In deze interviewserie belichten wethouders vanuit hun portefeuille bezien de actuele ontwikkelingen. Deze week is het woord aan Cees Schaap. Hij is binnen de gemeente verantwoordelijk voor bedrijfsvoering, openbare werken, vastgoed en accommodaties en toezicht en handhaving.

“Corona raakt alle facetten van de samenleving. Ook op bestuurlijk vlak worden we voor uitdagingen gesteld die nooit eerder aan de orde zijn geweest. Deze situatie is niet te vergelijken met een specifieke, tastbare calamiteit. Dit virus is zo ingrijpend en hardnekkig, dat duidelijke maatregelen nodig zijn en blijven.”

Schaap maakt regelmatig een rondje door de gemeente en heeft onder meer gesprekken met boa’s en wijkagenten. “Ik hoor dat 90 tot 95 procent van de Barendrechters zich goed aan de maatregelen houdt. Wel wordt gesignaleerd dat met name jongeren het soms lastig vinden om groepsvorming te vermijden. Kinderen tot en met 12 jaar mogen sinds 28 april weer sporten in groepsverband, maar boven die leeftijd dienen de 1,5 meter regels nog gerespecteerd te worden. Tot nu toe hebben toezichthouders vooral gewaarschuwd, maar die tijd is voorbij. Bij overtreding wordt nu eerder proces-verbaal opgemaakt. Corona vraagt om duidelijke maatregelen. Elk mensenleven dat we ermee kunnen redden, is het waard.”

Rapportages

Er wordt ook scherp in de gaten gehouden waar in de gemeente drukte ontstaat. “Aan de hand van rapportages en feedback van de politie en boa’s kunnen we besluiten een beroep te doen op de noodverordening. Soms door middel van een gebiedsverbod, soms door plekken preventief af te sluiten. Van dat laatste zijn de parkeerplaatsen langs de Oude Maas een goed voorbeeld. Het is niet verboden langs de rivier te wandelen, fietsen of recreëren, maar wel binnen de coronakaders. Door de parkeerplaatsen te sluiten, wordt de kans op een te grote toestroom geminimaliseerd.”