Barendrecht verandert binnenkort in containercity, want iedereen krijgt twee vuilcontainers in zijn tuin. Eentje voor het papier en de ander voor het gft-afval. Deze worden één keer in de twee weken opgehaald. Daarnaast krijgen de inwoners per jaar de gelegenheid om een aantal keren gratis een vuilniszak in de bestaande ondergrondse containers te gooien. Barendrecht scoort slecht met het scheiden van afval en de kosten hiervan zullen de komende jaren enorm stijgen.
Dat is de reden dat de gemeente ingrijpt. Wethouder Cees Schaap begreep gisteravond tijdens de raadsvergadering maar al te goed dat hem niet de populariteitsprijs ten deel zal vallen, omdat veel burgers niets met het scheiden van afval hebben. Bijna iedereen krijgt in Barendrecht twee containers van liefst 240 liter. Schaap noemde dit mini-containers, maar de reële afmetingen zijn verre van mini want de containers zijn liefst 1.07 meter hoog, 58 centimeter breed en 73 centimeter diep. Voor wie dit te groot is, komt er ook een mogelijkheid om een mini-mini container te bestellen van 140 liter. De wethouder denkt dan bijvoorbeeld aan ouderen, maar dat zal pas in een later stadium kunnen. Eerst krijgt iedereen twee grote containers. Voor mensen in een appartement wordt wel een oplossing op maat bedacht.
De coalitiepartijen steunden uiteraard het voorstel. Voor de enige oppositiepartij was het onacceptabel. ‘’Wat moeten mensen met twee joekels van containers in hun tuin’’, vond Miranda Mes van de EVB. De oppositiepartij vond ook dat het college veel te weinig aan voorlichting had gedaan om het nieuwe afvalbeleid in de gemeente bekend te maken en is daardoor bang dat er in Barendrecht te weinig draagvlak is. Schaap gaf toe dat het niet makkelijk zal worden om de bewoners aan de nieuwe plannen te laten wennen, maar dat dit wel noodzakelijk is.