Met het passeren bij de notaris wordt op woensdag 4 december de Stichting 75 jaar bevrijding Barendrecht een feit. Alfred Kool, Willem Bogaard en burgemeester Jan van Belzen zullen die dag hun handtekening zetten onder de akte.
De stichting zal in de eerste plaats het geld verwerven en beheren voor de activiteiten die volgend jaar gaan plaatsvinden ter viering van 75 jaar vrijheid in Barendrecht. Daarnaast zal de stichting ook, waar nodig, ondersteuning bieden bij de coördinatie en organisatie van die activiteiten.
Ieder jaar staan we in Barendrecht op 4 mei stil bij alle oorlogsslachtoffers sinds de Tweede Wereldoorlog en vieren we op 5 mei onze vrijheid. 2020 is een bijzonder jaar, omdat het dan 75 jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd. Daarom wordt hieraan in Barendrecht komend jaar extra aandacht besteed. De stichting gaat daarin een belangrijke rol vervullen.
Notaris van Spreeuwel zal de oprichting van de stichting onbezoldigd verzorgen aangezien hij Barendrecht een warm hart toedraagt.