Het gemeentebestuur in Barendrecht heeft ervoor gekozen om in november een eigen Boomfeestdag te organiseren, in plaats van mee te doen aan de Nationale Boomfeestdag.
Het college kan zich vinden in het thema van de 64ste Nationale Boomfeestdag (Bomen geven Energie!). ''Bomen zijn immers meer dan alleen airco's of luchtzuiveringsapparaten; door de soms machtige uitstraling of prachtige bloei, geven ze de mensen ook veel positieve energie. Toch doet Barendrecht niet mee met de Nationale Boomfeestdag op 18 maart 2020. Dit omdat de drogere en hetere zomers steeds vaker hun tol eisen onder de jonge bomen die in het voorjaar zijn aangeplant. Wij zien namelijk dat de jonge boompjes -ook die bomen die door kinderen op de Nationale Boomfeestdag worden geplant- het veelal niet redden'', schrijft het gemeentebestuur aan de raad.
Toch kiest Barendrecht ervoor om zelf activiteiten te organiseren: ''Omdat wij echter wel het belang zien dat kinderen bomen planten, houden we in Barendrecht (met betrokkenheid van elke wijkwethouder) de jaarlijkse Boomfeestdag in november. Bomen die in het najaar worden aangeplant, hebben immers meer tijd om te wortelen en zijn daardoor beter bestand tegen de drogere omstandigheden in het voorjaar en de zomer.''
Barendrecht kiest voor eigen Boomfeestdag
3 March 2020, 16:21 uur
Algemeen